24. Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe "Człowiek - Media - Edukacja"

W dniach 26-27 września 2014 roku w Krakowie odbyło się 24. sympozjum naukowe „Człowiek – Media - Edukacja” organizowane przez Katedrze Technologii i Mediów Edukacyjnych w I Instytucie Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej.

57 Zjazd PTChem i SITPChem

W dniach 14-18 września 2014 r. odbył się w Częstochowie 57. Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Forum dyrektorów i nauczycieli szkół wdrażających iPady

W dniach 12-13 września 2014 roku w Łodzi odbyło się pierwsze "Forum dyrektorów i nauczycieli szkół wdrażających iPady. Intencją organizatorów było stworzenie okazji do wymiany doświadczeń z zakresu organizacji pracy, zarządzania oraz wykorzystania iPadów w procesie dydaktycznym na różnych poziomach edukacyjnych.

XI Konferencja Informatyka w Edukacji

W dniach 1-2 lipca 2014 roku odbyła się w Toruniu XI Konferencja Informatyka w Edukacji. Głównym organizatorem był Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, a współorganizatorami International Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Miasto Toruń. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji była: Informatyka dla wszystkich od najmłodszych lat.

Konferencja "Zawód nauczyciel. Raport o stanie edukacji 2013 - Międzynarodowe i krajowe wyniki badań"

W dniach 25-26 czerwca 2014 roku w Warszawie odbyła się konferencja "Zawód nauczyciel. Raport o stanie edukacji 2013 - Międzynarodowe i krajowe wyniki badań"

6. Międzynarodowa Konferencja Badania w Dydaktyce Nauk Przyrodniczych

W dniach 24-25 czerwca 2014 roku w Krakowie odbyła się 6. międzynarodowa konferencja Badania w dydaktyce nauk przyrodniczych organizowana przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

XX Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra"

W dniach 23-25 czerwca 2014 roku odbyło się w Zakopanem XX Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra".

XVI Szkoła Problemów Dydaktyki Chemii

W dniach 20-22 czerwca 2014 r. w Janowie Lubelskim odbyła się XVI Szkoła Problemów Dydaktyki Chemii „Z chemią ku przyszłości". W konferencji uczestniczyło ponad 60 nauczycieli, metodyków i pracowników naukowych z całego kraju.

PROFILES

12 kwietnia 2014 roku w Lublinie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbyło się sympozjum „Edukacja przyrodnicza we współczesnej szkole" połączone z podsumowaniem realizacji projektu PROFILES. Celem projektu jest upowszechnienie metod kształcenia wspierających aktywność badawczą uczniów i rozbudzenie zainteresowań wiedzą przyrodniczą poprzez ukazanie jej znaczenia w życiu codziennym.

K@SSK

W dniach 4-6 kwietnia 2014 roku odbyła się w Nowym Tomyślu X Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK "Cyfrowa edukacja szansą na wzrost jakości kształcenia".

Szukaj

Kontakt

Zakład Dydaktyki Chemii UAM

ul. Umultowska 89b,

61-614 Poznań

Kierownik Zakładu

Hanna Gulińska

tel. 61 829 1583

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.