Pytanie / Wyzwanie

• karty Wyzwanie
  • 2 kostki do gry

Zasady gry

Uczniowie zostają podzieleni na dwie grupy, każda z grup wybiera kapitana i doradcę, którzy będą rzucali kostkami. Po wyrzuceniu parzystej liczby oczek przez kapitana grupa może odpowiadać razem, po wyrzuceniu nieparzystej liczby kapitan wybiera osobę, która odpowie na pytanie bez konsultacji z grupą. Następnie rzut kostką wykonuje doradca. Po wyrzuceniu parzystej liczby oczek losuje kartę Pytanie, po wyrzuceniu nieparzystej liczby oczek losuje kartę Wyzwanie. Grupa zdobywa jeden punkt po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie i dwa punkty po właściwym wykonaniu zadania. Każda z grup wykonuje rzuty kostką i losowanie kart na przemian. Wygrywa grupa, która zdobędzie najwięcej punktów.

UWAGA!

Kapitan może wyznaczyć do odpowiedzi siebie samego.

Alternatywna wersja gry

Uczniowie zostają podzieleni na dwie grupy. Gracze sami decydują o wyborze kart ułożonych na dwóch stosach. Wybierając kartę Pytanie po udzieleniu właściwej odpowiedzi otrzymują jeden punkt, po niewłaściwej tracą jeden. Wybierając kartę Wyzwanie wykonawszy prawidło zadanie otrzymują trzy punkty, nieprawidłowo tracą dwa. Wygrywa drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów.

Pliki do pobrania

Instrukcja PDF / Gra 1: Pytanie - Wyzwanie / Gra 2: Pytanie - Wyzwanie / Gra 3: Pytanie - Wyzwanie / Pusty szablon