Kto to? Co to?

Do gry potrzebne będą:

1. karty gry

Zasady gry

Uczniowie zostają podzieleni na dwie grupy, z których każda otrzymuje taką samą liczbę kart. Na karcie znajdują się cztery podpowiedzi mające doprowadzić graczy z przeciwnej drużyny do odgadnięcia hasła głównego. Po przeczytaniu kolejno każdej podpowiedzi przeciwnicy mają każdorazowo szansę odgadnąć szukane hasło. Uczniowie uzyskują punkty za każdą wykorzystaną podpowiedź. Za nieodgadnięcie hasła grupa otrzymuje dwa karne punkty. Grupy odgadują na przemian po jednym haśle. Wygrywa grupa posiadająca najmniejszą liczbę punktów.

Alternatywna wersja gry

Oprócz czterech podpowiedzi znajdujących się na karcie grupa może poprosić osobę z przeciwnej drużyny o minutowy opis hasła, co będzie ją kosztowało dodatkowy punkt karny. W tej wersji gry za odgadnięcie hasła drużyna może anulować trzy zdobyte przez siebie punkty. Wygrywa zespół posiadający najmniejszą liczbę punktów.

Instrukcja PDF / Gra 1 / Gra 2 / Gra 3 / Pusty szablon