(Guzik) prawda

Do gry potrzebne będą:

  • karty gry
  • guziki

Zasady gry

Na każdej z kart znajduje się stwierdzenie, zadaniem uczestników gry jest odgadnięcie czy podane stwierdzenie jest prawdą czy nie. Po przeczytaniu zdania na głos uczestnik musi głośno powiedzieć (po konsultacji z resztą grupy, jeśli gra przebiega w grupach) PRAWDA, jeśli zgadza się z zapisanym na karcie stwierdzeniem lub GUZIK PRAWDA, jeśli stwierdzenie jest nieprawdziwe. Po każdorazowym udzieleniu dobrej odpowiedzi uczestnik otrzymuje guzik. Zwycięzcą zostaje osoba (lub grupa), która zdobędzie najwięcej guzików.

UWAGA!

Jeśli gra przebiega w grupie należy ustalić przed rozpoczęciem czy członkowie jednego zespołu mogą się konsultować ze sobą przed udzieleniem odpowiedzi. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwa nauczyciel.

Alternatywna wersja

Uczniowie zostają podzieleni na dwie grupy, którym zostaje przydzielona taka sama liczba kart. Członkowie jednej z grup mogą wyznaczyć dowolną osobę z przeciwnej grupy do odpowiedzi (osoba ta nie może konsultować się z pozostałymi członkami zespołu), co w przypadku poprawnej odpowiedzi przyniesie dwa guziki na konto grupy przeciwnej. Mogą też zadać pytanie dla całej grupy warte jeden guzik. Gra kończy się w momencie wyczerpania wszystkich kart, wygrywa grupa posiadająca więcej guzików.

Pliki do pobrania

Instrukcja PDF / Gra 1 / Gra 2 / Gra 3 / Pusty szablon

Szukaj

Kontakt

Zakład Dydaktyki Chemii UAM

ul. Umultowska 89b,

61-614 Poznań

Kierownik Zakładu

Hanna Gulińska

tel. 61 829 1583

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.