Domino

Do gry potrzebne będą:

  • zestaw kilkunastu klocków domino (jeden dla każdej grupy)

Zasady gry

Uczniowie zostają podzieleni na grupy. Wszystkie grupy otrzymują taki sam zestaw domino do ułożenia składający się z kilkunastu klocków domina. Klocek składa się z dwóch połówek, każda z nich zawiera odpowiednio pytanie lub odpowiedź. Zadaniem graczy jest dopasowywanie poprawnych odpowiedzi do pytań dokładając nowe klocki domina do znajdujących się już na stole. Wygrywa grupa, która ułoży wszystkie klocki (tworząc zamknięty układ) w najkrótszym czasie.

Alternatywna wersja

Uczniowie zostają podzieleni na grupy. Każdy członek grupy otrzymuje taką samą liczbę klocków domina. Rozgrywkę w każdej grupie rozpoczyna uczeń, którego numer w dzienniku jest najmniejszy. Następnie, kolejni gracze, zgodnie ze wskazówkami zegara, dokładają pasujący klocek domina, jeśli taki posiadają. Jeśli nie, tracą kolejkę na rzecz następnej osoby. Wygranym w grupie zostaje uczeń, który pierwszy pozbędzie się wszystkich klocków domina.

Pliki do pobrania

Instrukcja PDF / Gra 1 / Gra 2 / Gra 3 / Pusty szablon

Szukaj

Kontakt

Zakład Dydaktyki Chemii UAM

ul. Umultowska 89b,

61-614 Poznań

Kierownik Zakładu

Hanna Gulińska

tel. 61 829 1583

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.