Dydaktyka przyrody

Przedmiot realizowany dla studentów specjalności Chemia i Przyroda w wymiarze:
30 godzin wykładów oraz 45 godzin ćwiczeń laboratoryjnych.

I. Informacje ogólne

1. Rodzaj modułu kształcenia
    obowiązkowy dla specjalności Chemia i przyroda – studia dwuprzedmiotowe
  2. Kierunek studiów
    chemia
  3. Poziom studiów
    I stopień
  4. Rok studiów (jeśli obowiązuje)
    I, II rok
  5. Semestr (zimowy, letni)
    zimowy
  6. Rodzaje zajęć i liczba godzin
    wykłady – 15h; laboratoria – 30h (I rok semestr letni)
    wykłady – 15h; laboratoria – 15h (II rok semestr zimowy)
  7. Liczba punktów ECTS
    (3+2)
  8. Imię, nazwisko, tytuł/stopień naukowy, adres e-mailowy wykładowcy (wykładowców) / prowadzących zajęcia
    Hanna Gulińska, profesor, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
    Małgorzata Bartoszewicz, doktor, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

II. Informacje szczegółowe

Cele modułu kształcenia

• zapoznanie z systemem edukacji w Polsce, podstawą programową dla przedmiotu Przyroda oraz standardami wymagań sprawdzianu po szkole podstawowej
  • zapoznanie z dostępnymi na rynku wydawniczym programami nauczania i podręcznikami dla przyrody oraz ich obudową multimedialną (przygotowywanie kart pracy do wybranych tematów)