Pokazy dla uczniów gimnazjum

Edycja 2017

Studenci Wydziału Chemii przeprowadzili pokaz eksperymentów chemicznych dla uczniów kilku szkół podstawowych z okolicy Poznania. Pokaz był warunkiem zaliczenia przedmiotu Eksperyment chemiczny.

W czasie pokazu wykonano 20 eksperymentów chemicznych, których tematykę uzupełniano poprzez krótkie gry edukacyjne. Uczniowie byli angażowani do wykonania łatwiejszych elementów eksperymentu. Pokaz trwał 1,5 godziny.

Edycja 2015

W każdym semestrze na terenie Wydziału Chemii prowadzimy pokaz eksperymentów chemicznych dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku (2015) uczestniczyli w nich uczniowie IV klasy społecznej szkoły podstawowej w Poznaniu im. Wandy Błeńskiej. Pokaz w wykonaniu studentów III i IV roku chemii obejmował następujące eksperymenty:

• Pasta dla słonia
  • Zielony smok