Klasy akademickie

Od roku 2005 na Wydziale Chemii UAM pracują klasy akademickie, których uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, wykładach oraz warsztatach. Pełnomocnikiem Dziekana do spraw klas akademickich jest prof. dr hab. Anna Gąsowska. W tym roku pod opieką Wydziału są klasy z dziesięciu liceów oraz sześciu gimnazjów.

W semestrze zimowym młodzież gimnazjalna pracuje pod opieką swoich nauczycieli i pracowników Wydziału nad zgłoszonymi projektami. Rezultaty swojej pracy uczniowie prezentują podczas Akademii Gimnazjalisty, która odbywa się rokrocznie na naszym Wydziale. Uczniowie licealnych klas prezentują wyniki swoich badań podczas Sympozjum Chemicznego oraz Akademii Projektu Chemicznego.

W Zakładzie Dydaktyki Chemii w roku 2016/2017 przeprowadzono cykl zajęć laboratoryjnych „Podstawy kryminalistyki" dla uczniów gimnazjów biorących udział w programie klas akademickich.

Prowadzący dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko.