Noc Naukowców

W Nocy Naukowców udział może wziąć każdy! Nieważne, ile ma lat czy wie mało na dany temat, czy dużo. W tę wyjątkową noc każdy będzie mógł zgłębić tajemnice świata i stać się prawdziwym naukowcem, a nasi eksperci będą Wam w tym pomagać i dopingować z całych sił.

Edycja 2017

Sprawdź co jesz – podstawy chemii żywności

Podczas kolejnej edycji Nocy Naukowców, która odbyła się 29.09.2017 roku na Wydziale Chemii UAM w laboratorium Zakładu Dydaktyki Chemii trzy grupy Młodych Naukowców poznawały zasady pracy laboratoryjnej oraz samodzielnie wykonywały eksperymenty chemiczne z zakresu chemii żywności. Celem spotkania było wyrabianie umiejętności obserwacji oraz samodzielnego i prawidłowego formułowania obserwacji oraz wyciągania wniosków, a także kształtowania dociekliwości badawczej właściwej dla nauk przyrodniczych.

Prowadzący: dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko

nn

Edycja 2016

Sprawdź co jesz – podstawy chemii żywności

Samodzielnie wykonasz eksperymenty chemiczne pozwalające wykryć białka, cukry, tłuszcze oraz zbadać kwasowość i zasadowość wybranych produktów spożywczych. Poznasz zasady pracy laboratoryjnej oraz przeprowadzisz wiele fascynujących i zaskakujących eksperymentów, których nie zobaczysz w szkole.

prowadzący: dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko