Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

pfnis17

Edycja 2017 I Ty możesz być detektywem!

I Ty możesz samodzielnie wykonać doświadczenia chemiczne pod nadzorem specjalistów – rozwiązując zagadki kryminalne. Wykonasz wiele fascynujących i zaskakujących eksperymentów, których nie zobaczysz w szkole.

W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Margoninie oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gościem specjalnym warsztatów był pan Leszek Duda z Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.

wsparcie merytoryczne prof. Hanna Gulińska

Edycja 2015/2016 I Ty możesz być chemikiem!

I Ty możesz samodzielnie wykonać doświadczenia chemiczne pod nadzorem specjalistów - zabawy z ciekłym azotem i suchym lodem, niemieszające się ciecze, pasta dla słonia, tańczący sód i wiele innych fascynujących i zaskakujących eksperymentów, których nie zobaczysz w szkole.

prowadzący: dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko

Edycja 2014/2015 Jak rozwiązać zagadkę kryminalną?

Nowatorskie warsztaty ukazujące związki chemii z kryminalistyką. Uczestnicy warsztatów rozwiązują zagadkę kryminalną – wykorzystując techniki stosowane w laboratorium kryminalistycznym. Podczas zajęć prezentowane będą również podstawowe wiadomości teoretyczne na temat chemii sądowej