Warsztaty chemiczne dla szkół ponadgimnazjalnych

Podczas roku szkolnego zarówno w semestrze letnim jak i zimowym w Zakładzie Dydaktyki Chemii przeprowadzone są wykłady i warsztaty chemiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych poszerzaniem swoich wiadomości i umiejętności oraz wykorzystywaniem zdobytej wiedzy w praktyce – podczas zajęć w laboratorium chemicznym.

Podczas pobytu na Wydziale Chemii UAM uczniowie mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału – uzyskują informacje o kierunkach i specjalnościach na jakich mogą studiować, indywidualnym trybie studiowania oraz warunkach rekrutacji. Uczniowie mają możliwość spotykania się ze studentami którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat przebiegu studiów. Spacer po budynku Wydziału pozwala na obejrzenie pracowni oraz aparatury naszego Wydziału, a także specyfiki prac badawczych.

IV LO im. B. Prusa ze Szczecina

W roku szkolnym 2014/2015 oraz 2015/2016 uczniowie klas medycznych IV LO uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii i Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwiedzali laboratoria chemiczne i biologiczne oraz sale wykładowe tych wydziałów. Uczestniczyli w wykładach nt. dopingu, łez oraz biologii sądowej. Zwiedzali również pomieszczenia, w których hoduje się rośliny zmodyfikowane genetycznie. W Zakładzie Dydaktyki Chemii pod okiem dr Małgorzaty Bartoszewicz i dr. Grzegorza Krzyśko przeprowadzali doświadczenia chemiczne, które omawiali wraz z prof. Hanną Gulińską. Z tej wycieczki wynieśli wiele wrażeń, miłych wspomnień i wiedzy.

Pola Hildebrańska 2B

Edycja 2014/2015

Edycja 2015/2016

Wizyta LO im. J. Dąbrowskiego w Międzychodzie

W roku szkolnym 2014/2015 oraz 2015/2016 uczniowie klas 2-gich o profilu biologiczno-chemicznym LO im. J. Dąbrowskiego z Międzychodu uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Zakładzie Dydaktyki Chemii powitała ich profesor Hanna Gulińska. Po zwiedzaniu Collegium Chemicum uczniowie wysłuchali wykładu Chemii łez, a następnie pod okiem dr. Grzegorza Krzyśko i dr Małgorzaty Bartoszewicz samodzielnie przeprowadzali eksperymenty chemiczne, których wyniki notowali w przygotowanych do tego kartach pracy. Wybrane doświadczenia prezentowano i omawiano na forum klasy.

Edycja 2014/2015

Edycja 2015/2016