Magistranci 2014

Tegoroczne prace magisterskie miały na celu przygotowanie materiałów wspomagających pracę nauczycieli chemii w szkole ponadgimnazjalnej. Przygotowano skrypt „Chemia w stomatologii" zawierający bogato ilustrowane opisy eksperymentów do wykorzystania głównie w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej, materiały z chemii organicznej do nauczania chemii w zakresie rozszerzonym (animacje, filmy, dynamiczne modele związków chemicznych) oraz zbiór materiałów metodycznych wspomagających pracę nauczyciela chemii.

Beata Kurczoba – Zagadnienia za zakresu chemii w stomatologii w szkole ponadgimnazjalnej
Celem pracy było przygotowanie skryptu ,,Chemia w stomatologii" zawierającego opisy eksperymentów zgodnych z nowa podstawą programową dla szkół ponadgimnazjalnych, zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym. Zaproponowane i opisanie doświadczenia zostały bogato zilustrowane, a ich skuteczność zbadana w grupach uczniów, studentów i nauczycieli.

Katarzyna Starosta – Zagadnienia z zakresu chemii środków czystości w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej
Celem pracy było opracowanie materiałów dydaktycznych z chemii organicznej dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu "INFORMATYKA – MÓJ SPOSÓB NA POZNANIE I OPISANIE ŚWIATA. PROGRAM NAUCZANIA INFORMATYKI Z ELEMENTAMI PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH". Trzy moduły tematyczne objęły osiem tematów lekcyjnych: Alkany, Alkeny, Alkiny, Alkohole, Aldehydy, Ketony, Kwasy karboksylowe, Estry. Każdy zawiera scenariusze lekcji, prezentacje PowerPoint, projekty animacji, zadania interaktywne i testy.

Mateusz Przewoźny – Metodyczne aspekty nauczania przedmiotów przyrodniczych
Celem pracy było przygotowanie filmowych materiałów instruktażowych z zakresu dydaktyki nauk przyrodniczych przeznaczonych dla studentów przygotowujących się do wykonywania zawodu nauczyciela oraz nauczycieli młodych stażem pracy w szkole.

Przygotowanie materiały pokazują w przystępny sposób wybrane zagadnienia z zakresu dydaktyki nauk przyrodniczych, a mianowicie: Przygotowanie się nauczyciela do lekcji przyrody, Metody nauczania przedmiotów przyrodniczych, Metody aktywizujące w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, Metody problemowe w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, Pokaz nauczycielski, Metoda projektu w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, Wykorzystanie modeli na lekcjach przedmiotów przyrodniczych, Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach przyrody, Szkolne koła zainteresowań, Zajęcia terenowe.