Licencjaci 2013

Tegoroczne prace licencjackie związane były z tworzeniem środków dydaktycznych przeznaczonych do wspomagania nauczania chemii w gimnazjum i przyrody w szkole podstawowej. Studentki III roku specjalności Chemia i Przyroda przygotowały gry edukacyjne dla przedmiotów chemia i przyroda, propozycje eksperymentów chemicznych na zajęcia koła chemicznego oraz infografiki.

Anna Kordylewska – Gry edukacyjne jako efektywny środek dydaktyczny w nauczaniu przyrody w szkole podstawowej
Magdalena Mikołajczak – Gry edukacyjne jako skuteczny środek dydaktyczny w kształceniu chemicznym
Sandra Graczyk – Eksperymenty z chemii i przyrody oknem na świat
Katarzyna Stirn – Infografika jako środek dydaktyczny pomocny w nauczaniu chemii

Celem prac licencjackich było opracowanie oraz wykonanie gier edukacyjnych oraz materiałów graficznych sprzyjających nauczaniu i uczeniu się przedmiotów: przyroda w szkole podstawowej i chemia w gimnazjum w taki sposób, aby korzystanie z nich motywowało, inspirowało i napędzało do działania. Przygotowane materiały wpływają na osobowość ucznia, łączą naukę z zabawą, rozwijają spostrzegawczość oraz uczą pracy w zespole.

W toku pracy licencjackiej uczestniczono lub zorganizowano przedsięwzięcia, których tematem przewodnim był eksperyment chemiczny. W zajęciach udział brali zarówno gimnazjaliści, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z eksperymentowaniem, jak i gimnazjaliści oraz licealiści z klas akademickich, biegle operujących umiejętnościami laboratoryjnymi. Przebieg każdego przedsięwzięcia rejestrowano za pomocą sprzętu filmowego i fotograficznego.

Egzamin licencjacki odbył się 27 czerwca 2013