XI Konferencja Informatyka w Edukacji

W dniach 1-2 lipca 2014 roku odbyła się w Toruniu XI Konferencja Informatyka w Edukacji. Głównym organizatorem był Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, a współorganizatorami International Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Miasto Toruń. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji była: Informatyka dla wszystkich od najmłodszych lat. Tematyka konferencji obejmowała następujące zagadnienia:

• Rola informatyki w rozwoju człowieka,
  • Algorytmika, rozwiązywanie problemów, programowanie
  • Informatyka dla najmłodszych
  • Metodyka nauczania informatyki,
  • Nowoczesne technologie w pracy każdego nauczyciela,
  • Szkoła a e-nauczanie,
  • Multimedia i sieci komputerowe.

Podczas konferencji można było wysłuchać 12 wykładów i wziąć udział w licznych warsztatach.