Staż naukowy w Norweskim Instytucie Badań Powietrza (Norwegian Institute of Air Research – NILU) Kieller k/Oslo 20-23.03.2017 i 18-21.09.2017

NILU prowadzi badania naukowe dzięki którym wyjaśnia: procesy i skutki zmiany klimatu, skład atmosfery, jakość powietrza oraz zagrożenia ze strony substancji niebezpiecznych. Działania NILU obejmują także zwiększanie świadomości społecznej na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska.

W ośrodku pracuje około 200 naukowców, techników i innych ekspertów. Doradzają oni Norweskiej Radzie do spraw Badań Naukowych oraz norweskim i międzynarodowym agencjom. Instytut bierze czynny udział w programach badawczych Unii Europejskiej.

Celem stażu była wymiana doświadczeń w dziedzinie analityki wody i powietrza. Zapoznanie się z doświadczeniami strony norweskiej odnośnie poboru próbek powietrza oraz analityki zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Na wspólnych seminariach omówiliśmy zagadnienie w których moglibyśmy nawiązać współpracę w celu prowadzenia badań monitorujących środowisko.

Szukaj

Kontakt

Zakład Dydaktyki Chemii UAM

ul. Umultowska 89b,

61-614 Poznań

Kierownik Zakładu

Hanna Gulińska

tel. 61 829 1583

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.