15th International Conference on Environmental Science and Technology Rhodes ‒ Grecja, Rodos, 31.08 - 02.09.2017

W dniach 31.08 do 2.09.2017 na greckiej wyspie Rodos odbyła się 15. Międzynarodowa Konferencja na temat Technologii i Nauki o Środowisku (15th International Conference on Environmental Science and Technology – CEST 2017).

Organizatorami tej cyklicznej konferencji jest University of the Aegean z Grecji, Uniwersytet w Salerno (Włochy) i Imperial College London (Wielka Brytania). Konferencja wspierana jest przez Global NEST (Network of Environmental Science and Technology) - międzynarodowy ruch naukowy skupiający się na innowacyjnych zagadnieniach środowiskowych.

Na konferencji prezentowałem komunikat pod tytułem Trimethylamine oxidation by peroxydisulfate activated by Fe+2 or CuO. Risk of N-nitrosodimethylamine formation oraz byłem współautorem komunikatu "Old" and new categories of DBPs in aqueous matrices: Analytical methods and toxicity testing. Na konferencji można było wysłuchać także wielu ciekawych wykładów, między innymi profesora Dionysios (Dion) D. Dionysiou z Uniwersytetu w Cincinnati, Susan Richardson z Uniwerstetu South Carolina oraz Vincenzo Naddeo z Uniwersytetu w Salerno. Podczas rozmów poruszyliśmy się wiele inspirujących tematów z zakresów zaawansowanych procesów utleniania.