Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Dydaktyk Szczegółowych „Wokół pytań o naukowy status dydaktyk szczegółowych”, Gdańsk 21-22.V.2017

Z inicjatywy Zespołu Dydaktyki przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz we współpracy z Zakładem Badań nad Dzieciństwem i Szkołą Instytutu Pedagogiki WNS Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowano w Gdańsku, w dniach 21-22 maja 2017 roku, Ogólnopolskie Seminarium Naukowe: „Wokół pytań o naukowy status dydaktyk szczegółowych".

Głównym celem sympozjum było podjęcie działań zmierzających do zrekonstruowania pozycji dydaktyk przedmiotowych w szkołach wyższych. Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele 8 ośrodków akademickich oraz 2 ośrodków edukacji nauczycieli i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Program: