Badania dla edukacji – Warszawa 19-20.X. 2015

W dniach 19-20.X.2015 roku w Warszawie odbyło się podsumowanie projektów systemowych zrealizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych: „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego" oraz „Rozwój metody edukacyjnej wartości dodanej na potrzeby wzmocnienia ewaluacyjnej funkcji egzaminów zewnętrznych". Zaproszenie na konferencję z ZDCh otrzymały: prof. dr hab. Hanna Gulińska i dr Małgorzata Bartoszewicz.

Podczas konferencji odbyło się:

• dwanaście sesji w czterech blokach tematycznych oraz seminaria specjalistyczne – „Narzędziownia":
    1. NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE I NOWOCZESNY NAUCZYCIEL,
    2. PSYCHOLOGIA W EDUKACJI,
    3. OCENIANIE, EGZAMINY, DIAGNOZY ( w tym Szkoła EWD).
    4. EDUKACJA A SPÓJNOŚĆ SPOŁECZNA.
  • debata plenarna naukowców i praktyków – Komu potrzebne są badania, analizy i narzędzia edukacyjne? Jak wdrażać zmianę w edukacji?

prowadzący:
prof. dr hab. Zbigniew Marciniak – Przewodniczący Zespołu Bolońskiego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
uczestnicy:
prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior – Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UW
prof. dr hab. Jarosław Górniak – Dziekan Wydziału Filozoficznego UJ
Iwona Waszkiewicz – Zastępca prezydenta Bydgoszczy