I kongres innowacyjnych nauczycieli z … tabletem – Łódź 2-3.X.2015

Organizatorami konferencji było Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP pod przewodnictwem Janusza Mossa i Anny Koludo) oraz czasopismo EduFakty - Uczę Nowocześnie. W kongresie uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele wszystkich typów szkół, naukowcy oraz przedstawiciele firm oferujących sprzęt przydatny do stosowania technologii informacyjnych w szkołach.

Tematyka obejmowała ochronę wizerunku ucznia, nowatorskie sposoby wykorzystania nowych technologii w codziennej pracy szkoły, fundusze unijne, wykłady wybitnych naukowców i oświatowych ekspertów, a także dyskusje panelowe z udziałem polityków, dydaktyków i profesorów wiodących uczelni, m.in.:

• Czytam, piszę, rachuję, programuję - wyzwania dla nauczyciela XXI wieku prof. dr hab. Krzysztof Diks
  • Wychowanie w erze cyfrowej prof. dr hab. Jacek Pyżalski
  • Dyskusja nad nową podstawą programową dla przedmiotów informatycznych prof. dr hab. Maciej Sysło
  • Pozwólmy dzieciom myśleć prof. dr hab. Stanisław Dylak

Podczas kongresu można było wybierać spośród 40 tematów warsztatów.