52. Sesja Naukowa dla Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych pt. „Problemy współczesnej dydaktyki przedmiotów przyrodniczych oraz możliwości ich rozwiązania" - Kraków 19-20.VI.2015

W dniach 19-20.06.2015 na Wydziale Chemii UJ odbyła się 52. Sesja Naukowa dla Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych pt. „Problemy współczesnej dydaktyki przedmiotów przyrodniczych oraz możliwości ich rozwiązania" organizowana przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii UJ. Zaproszenie na Sesję Naukową z ZDCh wraz z prośbą o poprowadzenie warsztatów otrzymali prof. dr hab. Hanna Gulińska, dr Małgorzata Bartoszewicz, dr Grzegorz Krzyśko.
Sesję zrealizowano w ramach realizacji projektów 7Programu Ramowego SAILS oraz IRRESISTIBLE:

W ramach Sesji odbyły się warsztaty:

• prof. dr hab. Hanna Gulińska, dr Małgorzata Bartoszewicz (UAM): „Mobilna edukacja w szkole gimnazjalnej - chemia na tabletach"
  • dr Grzegorz Krzyśko (UAM): „Sztuka w nauczaniu i sztuka nauczania przyrody w szkole ponadgimnazjalnej"
  • dr Paweł Cieśla (UP Kraków): „Badania wody i gleby - zajęcia terenowe"
  • dr hab. R. M. Janiuk, dr Elwira Samonek-Miciuk (UMCS): „Wykorzystanie modułów dydaktycznych projektu PROFILES w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych"
  • dr Paweł Bernard (UJ) "Ocena uczniów pracujących metodą IBSE na lekcjach chemii"
  • dr Dagmara Sokołowska (UJ) "Ocena uczniów pracujących metodą IBSE na lekcjach fizyki"
  • dr Lucyna Paul (UJ), dr Robert Czuchnowski (UJ) "Ocena uczniów pracujących metodą IBSE na lekcjach biologii"

oraz wysłuchano kilku wykładów:

• dr hab. Wacław Makowski (UJ) „Nanonauki i nanotechnologia – prawdy i mity"
  • dr hab. M. Janiuk, dr Elwira Samonek-Miciuk (UMCS) „Wspieranie nauczycieli w realizacji celów edukacji przyrodniczej – Projekt PROFILES"