W dniach 2-4 września 2013 roku odbyła się we Wrocławiu XXI Ogólnopolska Konferencja Metodyczna „Ochrona Środowiska na studiach przyrodniczych"

Głównym organizatorem było Międzywydziałowe Studium Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ogólnopolska Konferencja Metodyczna „Ochrona Środowiska na studiach przyrodniczych" jest cykliczną konferencją, której celem jest prezentacja „dobrych praktyk" we wdrażaniu krajowych ram kwalifikacji na różnych poziomach studiów uniwersyteckich na kierunku ochrona środowiska oraz dyskusja nad programami kształcenia na studiach doktoranckich i ich organizacją w związku z nabywaniem przez przyrodnicze wydziały uprawnień do nadawania stopnia doktora nauk w dyscyplinie „ochrona środowiska".

Podczas konferencji zostały zaprezentowane poglądy naukowców, doktorantów i pracodawców (interesariuszy zewnętrznych) w zakresie kształcenia na kierunku ochrona środowiska. Program XXI Konferencji obejmował trzy sesje plenarne:

• I – Trendy w programach kształcenia na ochronie środowiska,
    J. Bolałek (UG); K. Borecka i A. Cichoń (UO); K. Tomaszewska i A. Karczewska (UP we Wrocławiu); A. Adamski, L. Chmielarz, K. Żuwała (UJ); M. Misiewicz (Ekspert Boloński); K. Choma-Moryl i M. Górka (UWr)
  • II – Dydaktyczne wyzwania w ochronie środowiska,
    A. Kalinowska (UW); A. Karczewska, K. Tomaszewska i J. Sowiński (UP we Wrocławiu);
    M. Jóźwiak i M. A. Jóźwiak (UJK); G. Embros (UKSW); K. Borecka i A. Cichoń (UO); M. Sobik i K. Migała (UWr); E. Kantowicz (UW) i E. Lonc (UWr)
  • III – Formalna i nieformalna edukacja środowiskowa
    M. Bartoszewicz i H. Gulińska (UAM); E. Lonc, K. Rydzanicz, P. Jawień (UWr), N. Demeskant (Uni. Kijów i UP we Wrocławiu); J. Czartoszewski (UKSW); Sierka E. (UŚ)

a także sesję posterową doktorantów ochrony środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego prezentujących tematykę swoich badań. Ostatniego dnia konferencji odbyły się zajęcia terenowe w Uniwersyteckiej Stacji Ornitologicznej w Rudzie Milickiej.