Kwasowa Twierdza

• długopis
  • kalkulator

Zasady gry

Klasowa twierdza jest chemiczną grą dydaktyczną, przeznaczoną dla uczniów II klasy gimnazjum, którzy ukończyli dział poświęcony kwasom i solą. Jest to doskonały trening dla uczniów, którzy poza wiadomościami chemicznymi muszą wykazać się strategicznym myśleniem. Kwasowa Twierdza łączy w sobie zagadnienia podstawowe oraz spoza podstawy, dlatego sprawdza się jako atrakcyjne przygotowanie do konkursów chemicznych. Gra pozwala w ciekawy sposób sprawdzić, w jakim stopniu uczniowie przyswoili materiał. Łączy różnorodne typy zadań, przez co uczeń musi wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością wykorzystania zdobytej wiedzy do rozwiązywania problemów. Gra sprawdza również umiejętność rozwiązywania zadań rachunkowych. Jest doskonałą formą przygotowania przed pracą klasową lub sprawdzianem.

Instrukcja PDF / Plansza Pytania

Autorem gry jest: Jakub Czerwik